Aktualności


Publiczne Gimnazjum Nr 13

im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku

Tyle żeśmy z sobą przeżywali, dzisiaj wspomnienia łączą nas

obraz 152.jpg

Po raz ostatni zebrało się w swoim gimnazjum 139 uczniów klas trzecich, spośród nich 51 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Również średnia wyników egzaminów gimnazjalnych tegorocznych trzecioklasistów wybiła się znacznie ponad średnią egzaminów miasta Białegostoku. W wystąpieniu pan dyrektor Lech Kozłowski podkreślił, że nauczyciele są dumni z tak wspaniałych wychowanków, rodzice z tak wspaniałych dzieci. Podziękował więc rodzicom, wręczając im listy gratulacyjne. Proboszcz parafii św. Wojciecha – ks. prałat Jan Wierzbicki przypomniał słowa piosenki pożegnalnej zwykle śpiewanej w dzień kończący pierwszy etap edukacji szkolnej: „Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już dziś rozstania nadszedł czas”. Wszyscy nauczyciele życzyli swoim wychowankom dostania się do wymarzonych szkół.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Dnia 29 czerwca 2012r. o godz. 9:15 w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Życzymy swoim wychowankom udanego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

Kiermasz używanych podręczników szkolnych

Osoby zainteresowane zakupem bądź sprzedażą podręczników do klasy pierwszej na rok szkolny 2012/2013 serdecznie zapraszamy dnia 2 lipca 2012r., godz. 10.00 – 12.00, parter.

Organizatorzy

Drodzy uczniowie i rodzice!

Zakończenie roku szkolnego klas pierwszych i drugich odbędzie się 29 czerwca 2012r. o godz. 9:15.

Konkurs fotograficzny

Zapraszamy wszystkich uczniów (także przyszłych klas pierwszych) do udziału w konkursie fotograficznym „MOJE WAKACJE Z KSIĄŻKĄ”. Zadaniem uczestników konkursu jest dostarczenie do biblioteki szkolnej do 21 IX 2012 r. samodzielnie wykonanych zdjęć związanych z tematem konkursu i podpisanych na odwrotnej stronie. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych.

W zespole młodych aktorów

Agnieszka Sawicka z kl. Ib odegrała rolę lisa w spektaklu charytatywnym pod tytułem „Królewna Śnieżka” w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 19, dnia 18.06.2012r. Gratulujemy Agnieszce wyśmienitej gry aktorskiej i czekamy na kolejne przedstawienie.

Maria Sańko - Sawczenko

Warsztaty "Sztuka jest w nas"

obraz 152.jpg

Uczennice naszej szkoły:
Anna Korolczuk, Karolina Łapińska, Ewa Rosłan, Katarzyna Szaciło
wzięły udział w warsztatach wokalno-tanecznych "Sztuka jest w nas". Warsztaty odbywały się od marca do czerwca i zakończyły się koncertem. Koncert uczestników warsztatów odbył się 16 czerwca 2012 przy Ratuszu Miejskim.

Monika Leszczyńska

Święto Szkoły

obraz 152.jpg

Dnia 14 czerwca 2012r. przypadła druga rocznica nadania naszemu gimnazjum imienia św. Królowej Jadwigi. Obchody dnia patrona rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele św. Wojciecha i w cerkwi św. Mikołaja. Następnie w trakcie spotkań z wychowawcami w salach uczniowie przygotowali wystąpienia dotyczące patronki szkoły: wiersze, piosenki, scenki, a także krzyżówki i projekty mundurków. Prezentacje oceniła komisja w składzie: pan dyrektor Lech Kozłowski, pani wicedyrektor Irena Turowska, pani psycholog Agnieszka Kulmcz i pani Eliza Markowicz – kierownik administracyjny. Najwyższą ilość punktów otrzymali uczniowie kl. II b, a tym samym obronili tytuł „Superklasy”, drugie miejsce przypadło w udziale kl. II d, a trzecie - uczniom z kl. III b. Dalej przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów wyróżnionym klasom w konkursie z okazji Dnia Sportu, Konkursie Czytelniczym, I Szkolnym Konkursie Instrumentalnym, a także wręczenie uczniom stypendiów przyznanych przez działające w szkole stowarzyszenie „Jesteśmy dla Ciebie”.

Organizatorzy

Rowerowa Szkoła

IMG_5821.JPG

Rowerowa Szkoła to projekt edukacyjny, do którego z entuzjazmem przyłączyło się nasze gimnazjum. Przedmiotem projektu są działania na rzecz popularyzacji komunikacji rowerowej oraz tworzenia szkoły przyjaznej rowerzyście. Uczniowie klas pierwszych w maju i czerwcu 2012r. brali udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez białostockiego edukatora rowerowego. Edukator przybliżyła nam działalność organizacji "Miasta dla Rowerów". Uczniowie wysłuchali prelekcji pt. "Rower jest OK, czyli dlaczego warto jeździć rowerem w mieście". W trakcie zajęć najaktywniejsi uczniowie otrzymali światełka odblaskowe do rowerów. Odbył się też krótki test ze zdobytej wiedzy na zajęciach. Główna nagroda to zapięcia rowerowe U-lock oraz lampki do rowerów. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne: broszury oraz filmy. Przed budynkiem gimnazjum mamy już zamontowane stojaki na rowery.

Danuta Jakoniuk

I Szkolny Konkurs Zespołów Instrumentalnych w Publicznym Gimnazjum nr 13 im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku rozstrzygnięty.

konkurs muzyczny

Grand Prix otrzymał zespół grający na tubach perkusyjnych z klasy II b za samodzielne opracowanie wybranego utworu pt. „Czarna perła” z filmu „Piraci z Karaibów”. I miejsce zajęli uczniowie z klasy II d, którzy zaprezentowali utwór „Bingo”, II miejsce za wykonanie dzieła M. Musorgskiego „Hopak” przypadło równorzędnie pierwszym zespołom klas I d i II a, na III miejscu stanęli uczniowie dwóch klas: I a za utwór „Panie Janie” i II e za „Rondo rytmiczne”.Ponadto wystąpiły po dwa zespoły z klas I b i II f, które wykonały utwór E. Griega „W grocie Króla Gór”, po trzy zespoły z klas I c, I e, dwa z I d i jeden z II a („Hopak”) oraz zespół z kl. II b zagrał „Dialogi”.W dniach 31.05. oraz 4 i 11. 06. 2012r. w konkursie wzięli uczęszczający na zajęcia artystyczne uczniowie klas pierwszych i drugich, których przygotowywała pani Monika Leszczyńska. Występy zespołów oceniali również: pan Michał Bielecki – student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz pani Maria Sańko – Sawczenko. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom szkolnego konkursu.

Walczy szablą

szermierz

Uczeń klasy I d – Szymon Lach wziął udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szermierce w dniach 9- 10 czerwca 2012r. w Białymstoku. Szymon uczestniczył zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym walk finałowych szabli chłopców. Drużynowo zajął drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wychowawca Maria Sańko – Sawczenko
wraz z uczniami z klasy I d

Kiermasz nowych podręczników szkolnych

Dnia 11 czerwca 2012 r. w godzinach 9.30 – 13.30 w naszej szkole odbędzie się kiermasz nowych podręczników dla klas II i III na rok szkolny 2012/2013. Przewidziany jest atrakcyjny rabat dla kupujących. Cennik podręczników jest zamieszczony na tablicy ogłoszeń przy drzwiach pokoju nauczycielskiego.

Organizatorzy

Koncert w czasie Festynu Rodzinnego na Krywlanach

rys.1

Dnia 3 czerwca 2012 roku odbył się kolejny koncert Zespołu instrumentalnego grającego na tubach perkusyjnych. Zespół został zaproszony specjalnie przez organizatorów. Mieliśmy szansę reprezentować szkołę przed szerszą publicznością. Chłopcy zaprezentowali się jak zwykle rewelacyjnie. Gratulujemy!

Monika Leszczyńska

Koncertują w kościele św. Wojciecha

rys.1

Dnia 3 czerwca 2012 o godzinie 13.30 odbył się koncert Chóru oraz zespołu instrumentalnego tub perkusyjnych. Wspaniały popis gry na tubach zachwycił publiczność w kościele, a pięknie odśpiewany program chóru urzekł nawet Księdza Proboszcza, który osobiście nam podziękował, życzył mnóstwo kolejnych sukcesów i zaprosił na następne koncerty.

Monika Leszczyńska

Wszyscy jesteście zwycięzcami

Tymi słowami zwrócił się pan Janusz Taranienko do młodzieży, która podjęła trud obcowania z literaturą, uczestnicząc 1 czerwca 2012r. w XVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Publicznym Gimnazjum nr 15 im. Wiesława Kazaneckiego w Białymstoku. Pieczę nad zmaganiami gimnazjalistów piastowała żona artysty - pani Halina Kazanecka. Naszą szkołę reprezentowała Ewelina Trusiewicz (III e), która z bogatego repertuaru białostockiego poety, prozaika i nauczyciela wybrała „List na srebrne wesele”.

Maria Sańko-Sawczenko

Supraśl z końskiego grzbietu

bryczka1

W dniu 30.05.2012r. uczniowie klas Ia i Ie wybrali się do Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bukowisko” w Supraślu. Spędziliśmy tu czas na poznawaniu ciekawostek o koniach, jeździe konnej oraz przejażdżce bryczką. Dodatkowo rozegraliśmy mecz piłki nożnej oraz jedliśmy kiełbaski pieczone w ognisku. Bez wątpienia to była udana majówka

Izabela Makarewicz

Konkurs fotograficzny „Cool kibic”

cool kibic

Dnia 25 maja 2012 roku uczennica naszej szkoły Magdalena Niewińska została wyróżniona w konkursie fotograficznym „Cool kibic” organizowanym przez Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku
Serdecznie gratulujemy!

Maria Sańko-Sawczenko

Zielona szkoła

Rys 16: Obraz 169.jpg [92579 bajtów]

W dniach 23 – 25 maja 2012 roku uczniowie klasy II b spędzili czas z dala od szkolnych ławek w „Zielonej szkole” w miejscowości Serpelice. Wszyscy byliśmy zachwyceni ośrodkiem położonym w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczej rzeki Bug. Co jeszcze było wspaniałe? Urokliwe otoczenie sosnowego lasu, duża piaszczysta plaża a przede wszystkim piękna pogoda. Braliśmy udział w zajęciach z łucznictwa, strzelectwa, wspinaczki, bawiliśmy się wyśmienicie. A wszystko to pod okiem sympatycznych instruktorów (pozdrawiamy Pana Grzegorza:-)). Nie zabrakło również zajęć sportowych, gier terenowych i rejsu statkiem, w czasie którego podzialiśmy uroki okolicy. Tradycyjnie odbyło się również ognisko z pieczeniem kiełbasek i wspólną zabawą w kalambury. Czas minął bardzo szybko, ciężko nam było wyjeżdżać, ale obiecaliśmy sobie, że wrócimy tu za rok.

Magdalena Danowska

Konkurs fotograficzny

Zapraszamy wszystkich uczniów (także przyszłych klas pierwszych) do udziału w konkursie fotograficznym „MOJE WAKACJE Z KSIĄŻKĄ”. Zadaniem uczestników konkursu jest dostarczenie do biblioteki szkolnej do 21 IX 2012 r. samodzielnie wykonanych zdjęć związanych z tematem konkursu i podpisanych na odwrotnej stronie. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych.

Kiermasz z okazji Dnia Matki

Rys 16: Obraz 169.jpg [92579 bajtów]

Dnia 23.05.2012 (środa) od godziny 17.00 w naszej szkole zapraszamy na kiermasz z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Można będzie nabyć między innymi: własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe, zakładki do książek oraz tulipany z origami. Zapraszamy !!!

Organizatorzy

Recytatorzy poezji Karola Wojtyły

Rys 16: Obraz 169.jpg [92579 bajtów]

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w X miejskim Konkursie recytatorskim poezji i prozy Karola Wojtyły w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 im. Jana Pawła II w Białymstoku. Katarzyna Czarnowska (IIc) zaprezentowała utwór „Magnificat”, Jakub Mirończuk (IIe) wyrecytował wiersz „Zdumienie”, a Patrycja Prus wygłosiła tekst „Miłość mi wszystko wyjaśnia”. Gratulujemy ciekawych interpretacji słów papieża Polaka.

Maria Sańko-Sawczenko
Dorota Mierzwińska
Krystyna Sikorska

Załoga Barki

Rys 16: Obraz 169.jpg [92579 bajtów]

Uczniowie Adam Aldosari, Damian Kołos, Piotr Mierzejewski, Krzysztof Piotrowski, Bartłomiej Podolak (z kl. IIb) laureaci V Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego „Jan Paweł II – ślad w sercu i w pamięci” wystąpili w finale Koncertu z okazji 92 rocznicy urodzin Jana Pawła II, w kinie Forum w Białymstoku, 16 maja 2012 roku „To było niesamowite” prowadzący wyraził uznanie o grze zespołu, który przygotowywała i wspierała duchowo pani Monika Leszczyńska.

Akcje strażaków w pracach plastycznych

Hanna Kossakowska

Uczniowie:
Maciej Mazur (II f) zdobył II miejsce
Natalia Malinowska (IIIc) zdobyła III miejsce
Hanna Kossakowska (Id) zdobyła IV miejsce
w miejskim konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży organizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”. Wyróżnione prace przeszły do dalszego etapu, zatem powodzenia w konkursie wojewódzkim.

12.05 2012r.
Halina Paczyńska

„Szczęśliwa 13” wspiera rozbudowę Hospicjum

Rys 16: Obraz 169.jpg [92579 bajtów]

Armia Szkolnego Klubu Wolontariatu „Szczęśliwa 13” ruszyła do boju! W trakcie dwóch kwest w Galerii Białej (21 kwietnia i 12 maja 2012r.) Wolontariusze PG 13 zebrali 3273,52 zł na rozbudowę Hospicjum przy ul. Sobieskiego w Białymstoku.

Emilia Sawicka - Grygorczuk

Strażak musi być odważny

Rys 16: Obraz 169.jpg [92579 bajtów]

O zawodzie strażaka marzy wielu chłopców, a może i nawet dziewcząt. Potrzeba jednak wytrwałości i tężyzny fizycznej, aby ten cel osiągnąć. Im szybciej zaczynamy działać, tym lepiej, podkreślał wagę sprawności starszy strażak i zachęcał młodzież do uprawiania sportu. Odwiedzając Komendę Miejską państwowej Straży Pożarnej przy ul. Warszawskiej 3 w Białymstoku, pierwszoklasiści naszej szkoły obejrzeli wyposażenie wozów strażackich, przymierzyli strój strażaka, zajrzeli także do pomieszczeń socjalnych takich jak: siłownia, kuchnia, sypialnia.

W Trójmieście

dsc04659.jpg

Dnia 10 maja 2012r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Trójmiasta. Od samego rana dopisywały nam świetne humory. Nawet osiem godzin spędzonych w autokarze, nie zmniejszyło naszego zapału do zwiedzania. Pierwszy dzień minął szybko w czasie zwiedzania akwarium gdyńskiego, portu słynnych okrętów: ORP Błyskawica i Daru Pomorza oraz spaceru sopockim molem. Pogoda była wyśmienita. Późnym popołudniem dotarliśmy do hotelu „Galion”. Następnego dnia zwiedzaliśmy Gdańsk: Długi Targ, fontannę Neptuna, Dwór Artusa i Bazylikę Mariacką. Po południu próbowaliśmy zrozumieć wszechświat, aktywnie uczestnicząc w zabawie w Centrum Hewelianum. Późno w nocy wróciliśmy zadowoleni do Białegostoku.

Natalia Lewczuk, III a
opiekunowie:
Wiesława Kierdelewicz
Marta Kramkowska
Agnieszka Zielenkiewicz

„Różnice, stereotypy tolerancja”

W kwietniu i maju 2012r uczniowie klas drugich naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w warsztatach poświęconych kształtowaniu umiejętności współpracy, wrażliwości i otwartości na innego człowieka. Zajęcia prowadzone przez p. Magdalenę Danowską i p. Agnieszkę Kulmacz posłużyły również wzmacnianiu postawy tolerancji i poszanowaniu różnic oraz wzbudziły refleksję nad zagrożeniami wynikającymi z posługiwania się stereotypami.

221 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rys 16: Obraz 169.jpg [92579 bajtów]

Wierszem, prozą, scenkami dramatycznymi oraz piosenką i muzyką uczniowie klas IIa i Ib wraz z chórem upamiętnili to narodowe wydarzenie.


Joanna Kakareko
Krystyna Sikorska
Monika Leszczyńska

Zagrali na tubach perkusyjnych

Dnia 27 kwietnia 2012 roku w V Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „Jan Paweł II – ślad w sercu i w pamięci” wzięli udział i zostali laureatami chłopcy z zespołu grającego na tubach perkusyjnych :
Adam Aldosari,
Damian Kołos,
Piotr Mierzejewski,
Krzysztof Piotrowski,
Bartłomiej Podolak.
Trzymaliśmy za nich kciuki! Rywalizacja była duża, trzydzieści szkół z województwa!

Opiekun zespołu
Monika Leszczyńska

Trzy dni egzaminów

[Rozmiar: 12710 bajtów]

„Poradzimy sobie”, zapewniali tegoroczni trzecioklasiści, którzy zmagali się z nową formułą egzaminu gimnazjalnego 24, 25 i 26 kwietnia 2012r. „W rozprawce nawiązałam do Quo vadis – ta lektura przenosi nas w odległe czasy”, zdaje relację Pamela Siemienkowicz. Karolina Więckowska i Barbara Woronowicz są również uśmiechnięte. „Nie byłam zbyt zaskoczona,pisałam o Trylogii”, mówi Basia. Gratulujemy optymizmu. Wyniki egzaminów poznamy w czerwcu.

Maria Sańko-Sawczenko

Gala laureatów

Rys 16: Obraz 169.jpg [92579 bajtów]


Maciej Abłażewicz (matematyka),
Paweł Frejda (geografia),
Izabela Kaliszuk (geografia),
Bartosz Mazuś (matematyka),
Jakub Adam Mirończuk (język niemiecki),
Marta Nazarkiewicz (fizyka),
Przemysław Perkowski (matematyka, fizyka, informatyka),
Natalia Piećko (biologia),
Aleksandra Romanowicz (biologia)
Agnieszka Ruczaj (język polski, matematyka, fizyka, język angielski),
Pulina Wądołowska (język polski, język angielski),
zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami na uroczystości podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w ZSO nr 2 w Białymstoku dnia 18 kwietnia 2012r. Jesteśmy z Was dumni. Dziękujemy.

Rada Pedagogiczna Publicznego Gimnazjum nr 13
im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku

Eliminacje do Gimnazjady Polonistycznej

Dnia 18 kwietnia 2012r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 27 uczniów z klas:
Ia - Karolina Antonowicz, Kinga Gąsiorowska, Zuzanna Gruszyn, Luiza Szotko, Agnieszka Zabrocka
Ib - Agnieszka Sawicka
Ic - Katarzyna Chmur, Rafał Szyszko,
Id - Hanna Kossakowska,
IIb - Martyna Czarnecka, Aleksandra Owłasiuk, Magdalena Staszyńska,
IIc - Katarzyna Czarnowska, Magdalena Frankowska, Piotr Lisek,
IId - Daria Arslan, Beata Leonczuk, Piotr Łukaszewicz, Jakub Nniewiński, Mateusz Niewiński, Szymon Sidoruk, Tomasz Zalewski,
IIe - Jakub Mirończuk, Kamil Pietruczuk,
IIIe - Aleksandra Romanowicz, Katarzyna Szaciło, Ewelina Trusiewicz

Do finału VIII Gimnazjady Polonistycznej, która odbędzie się dnia 30.05.2012r. zakwalifikowały się Luiza Szotko i Katarzyna Czarnowska Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w finale.

Komisja Szkolnego Konkursu Ortograficznego
Maria Sańko-Sawczenko
Agnieszka Zielenkiewicz

Wszak piękno jest po to, by wiecznie trwało w nas

Dnia 22 marca 2012r. uczniowie naszego gimnazjum Karol Dakowicz (kl. IIe) i Jakub Mirończuk (kl. IIe) oraz Paulina Wądołowska (IIId) wzięli udział w Wojewódzkim konkursie recytatorsko – fotograficznym dla uczniów szkół gimnazjalnych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Karol wyrecytował wiersz Reginy Świtoń „Biebrzańskie urokliwości”, natomiast Jakub „List Adama Jakackiego do Reginy Ś.”, a Paulina wykonała piękne czarno – białe zdjęcia nadnarwiańskich krajobrazów. Prace uczniów oceniali profesjonalni fotografowie, a uczestników konkursu recytatorskiego aktorki Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Włożony w przygotowanie trud uczestników został doceniony dyplomami i nagrodami książkowymi. Po konkursie na prośbę kolegów i koleżanek uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie na forum klasy IIe.

Maria Sańko-Sawczenko
Irena Turowska

Na lewo most, na prawo most...

Rys 3: SDIM5460.jpg [57245 bajtów]

Stolicę odwiedziliśmy w lutym 2012r. W Centrum Nauki Kopernik uczniowie klas Id i Ie mogli się przekonać o związku nauki z kulturą i codziennością, samodzielnie zapoznając się z interaktywnymi eksponatami. Również Muzeum Powstania Warszawskiego zainteresowało naszych wychowanków. Większość skrupulatnie zgromadziła 63 kartki z kalendarium powstańczej gehenny. Młodzież miała okazję obejrzeć film w technice 3D Miasto Ruin oraz zawitać do kina 5D i tu przeżyć emocjonującą Podróż do wnętrza Ziemi. Tak zwiedzaniu Warszawy, jak i podróży autokarem towarzyszyła radosna atmosfera.

Opiekunowie:
Maria Sańko-Sawczenko
Izabela Makarewicz
Agnieszka Zielenkiewicz

Walentynki

Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole pocztę walentynkową. Każdy kto jest zakochany lub po prostu kogoś bardzo lubi mógł przelać swoje uczucia na papier i wrzucić do skrzynki walentynkowej. Złożone w ten sposób ukochanej osobie życzenia, w dniu 14 lutego zostały rozniesione adresatom przez uczniów z samorządu którzy pełnili funkcję listonoszy walentynkowej poczty.

Magdalena Danowska

Andrzejki!

Dnia 28 listopada 2011 roku wspólnie świętowaliśmy Andrzejki. Aby podtrzymać magiczna atmosferę Samorząd Uczniowski zorganizował wiele wróżb i konkursów. Wśród nich na przykład konkurs „Rzutu do celu”, w którym nagroda były słodkie ciasteczka upieczone przez jedną z uczennic. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przepowiednie z kart Tarota. Tajemniczy klimat dopełniły nastrojowe dekoracje świetlicy i całej szkoły. Do zobaczenia za rok …

Magdalena Danowska

Wybory do Zgromadzebnia Elektorskiego Młodzieżowej Rady Miejskiej

Dnia 21 listopada 2011 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Powołana została komisja w skład, której weszli uczniowie klas I, II i III: Patrycja Biernacka, Marta Lewicka, Natalia Piećko, Maciej Jankiewicz oraz pani psycholog Agnieszka Kulmacz. Uczniowie nie zawiedli, frekwencja była bardzo wysoka, a wybory przebiegały bez zakłóceń. Spośród 4 kandydatów wybory do Zgromadzenia Elektorskiego Młodzieżowej Rady Miejskiej wygrała Paulina Antonowicz, która następie została wybrana przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej

Magdalena Danowska

Halloween

Dnia 28 października 2011 roku Samorząd Uczniowski już po raz kolejny zorganizował z okazji święta Halloween zbiórkę słodyczy na rzecz dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Bialymstoku. W scenerii rodem z horroru dziewczęta i chłopcy z SU od samego rana wzajemnie stylizowały się na gwiazdy z filmów grozy. Największą popularnością cieszyła się postać wiedźmy. Jak co roku nie mogło zabraknąć również, grrroźnie wyglądającej mumii. I tym razem uczniowie nas nie zawiedli – okazali się bardzo hojni. Z torbami pełnymi słodyczy powędrowaliśmy do naszych małych przyjaciół.

Magdalena Danowska

Copyright © 2012 Maria & Emilian Sańko - Sawczenko. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony bez zgody Redakcji jest zabronione.