Chór


Publiczne Gimnazjum Nr 13

im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku

Skład chóru

Osiągnięcia chóru

Repertuar chóru

IV Szkolny Konkurs Zespołów Instrumentalnych i Wokalno-instrumentalnych

IV Szkolny Konkurs Zespołów Instrumentalnych i Wokalno-instrumentalnych

W naszej szkole odbył się IV Szkolny Konkurs Zespołów Instrumentalnych i Wokalno-instrumentalnych w dzniu 12 czerwca 2014. W konkursie wzięło udział 7 klas z różnych roczników.
A oto wyniki z przesłuchań
Kategoria I - klasy pierwsze
I miejsce klasa I a i klasa I c
II miejsce klasa I b
Nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego otrzymała klasa I c.

Kategoria II - klasy starsze
I miejsce klasa III a
II miejsce klasa II a
III miejsce klasa II c
Wyróżnienie klasa II b
Gratulujemy!!!!

Monika Leszczyńska
Dodano:20.06.2014r.

Zespół Instrumentalno-wokalny PG13 Laureatem Konkursu Artystycznego

Zespół Instrumentalno-wokalny PG13 Laureatem Konkursu Artystycznego

Zespół Wokalny oraz Zespół Instrumentalny Boomwhackers został laureatem tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego "Droga do świętości". Wzięliśmy udział w koncercie laureatów W Urzędzie Miejskim w Białymstoku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Monika Leszczyńska
Dodano:20.06.2014r.

A my gramy i śpiewamy...

A my gramy i śpiewamy...

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z zajęć chóru oraz zespołu boomwhackers.

Monika Leszczyńska
Dodano:13.03.2014r.

III Szkolny Przegląd Zespołów Instrumentalnych i Wokalno-Instrumentalnych

Dnia 16 grudnia 2013 w świetlicy naszej szkoły odbył się III Szkolny Przegląd Zespołów Instrumentalnych i Wokalno-Instrumentalnych. W przeglądzie wzięło udział 5 klas, każda z nich przygotowała 2 kolędy. A oto wyniki:

I miejsce - klasa I a

II miejsce - klasa III a

III miejsce - klasa I c

Wyróżnienie - klasa III b i klasa I b

W jury zasiedli: Agnieszka Zielenkiewicz, Małgorzata Kryńska oraz przedstawiciel Uniwersytetu Muzycznego.
Zespoły zostały przygotowane przez Monikę Leszczyńską w czasie zajęć artystycznych.

Monika Leszczyńska
Dodano:17.12.2013r.

Próby chóru

Serdecznie zapraszam na próby chóru:
Poniedziałek 14.30 - 16.00
Czwartek 14.30 - 16.00

Monika Leszczyńska
Dodano:15.09.2013r.

Dzień otwarty – dzień z muzyką w PG 13

Dzień otwarty – dzień z muzyką w PG 13Dzień otwarty – dzień z muzyką w PG 13

Dnia 12 marca 2013r. rozpoczęliśmy dzień otwarty występami muzycznymi utalentowanej młodzieży naszego gimnazjum. Przyszłych i obecnych gimnazjalistów poruszył głos uczennicy z klasy Id - Mileny Kraszyńskiej, która zaśpiewała utwór „My Heart Will Go On” znany z wykonania Celine Dion, a wykorzystany w fimie „Titanic”. Chór PG 13 natomiast zaprezentował dzieło Johna Ruttera „All things bright and beautiful”. Ponadto nasz chór zabawił zgromadzonych frywolnym wykonaniem „Pieśni Gimbazy” napisanej przez Adama Aldosardiego (kl. III b), który w nieco figlarnych słowach: „Gimbaza jest jak oaza […] Wejdź do naszej Gimbazy. Trzynasta Gimbazaaaa” zachęca do naszej szkoły. Zespół instrumentalny w składzie: Adam Aldosari, Damian Kołos, Piotr Mierzejewski, Sebastian Owłasiuk, Krzysztof Piotrowski, Anna Świderska i Bartłomiej Podolak zaprezentował dwa utwory: „Mission Impossible” i „The Black Pearl”. Ponadto młodzi tubiarze zorganizowali wspólne granie z publicznością. Tu w roli konferansjera wystąpił Damian Kołos, a Adam Aldosari zaśpiewał znany przebój: „Ona tańczy dla mnie” CeZika. Dodajmy jeszcze, że jako prezenterka zadebiutowała Zuzanna Jóźwiak z klasy II e. Gratulujemy wykonawcom i dziękujemy przybyłym uczniom i ich rodzicom za wspólną zabawę.

Monika Leszczyńska
Dodano:15.03.2013r.

Śpiewaj razem z nami!

Zapraszam na chór PG13! Zapisy już w poniedziałek 10 września o godzinie 14:30.Sala 202 I piętro.
Nie przegap! Naprawdę warto!!!

Monika Leszczyńska

Warsztaty "Sztuka jest w nas"

obraz 152.jpg

Uczennice naszej szkoły:
Anna Korolczuk, Karolina Łapińska, Ewa Rosłan, Katarzyna Szaciło
wzięły udział w warsztatach wokalno-tanecznych "Sztuka jest w nas". Warsztaty odbywały się od marca do czerwca i zakończyły się koncertem. Koncert uczestników warsztatów odbył się 16 czerwca 2012 przy Ratuszu Miejskim.

Monika Leszczyńska

I Szkolny Konkurs Zespołów Instrumentalnych w Publicznym Gimnazjum nr 13 im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku rozstrzygnięty.

konkurs muzyczny

Grand Prix otrzymał zespół grający na tubach perkusyjnych z klasy II b za samodzielne opracowanie wybranego utworu pt. „Czarna perła” z filmu „Piraci z Karaibów”. I miejsce zajęli uczniowie z klasy II d, którzy zaprezentowali utwór „Bingo”, II miejsce za wykonanie dzieła M. Musorgskiego „Hopak” przypadło równorzędnie pierwszym zespołom klas I d i II a, na III miejscu stanęli uczniowie dwóch klas: I a za utwór „Panie Janie” i II e za „Rondo rytmiczne”.Ponadto wystąpiły po dwa zespoły z klas I b i II f, które wykonały utwór E. Griega „W grocie Króla Gór”, po trzy zespoły z klas I c, I e, dwa z I d i jeden z II a („Hopak”) oraz zespół z kl. II b zagrał „Dialogi”.W dniach 31.05. oraz 4 i 11. 06. 2012r. w konkursie wzięli uczęszczający na zajęcia artystyczne uczniowie klas pierwszych i drugich, których przygotowywała pani Monika Leszczyńska. Występy zespołów oceniali również: pan Michał Bielecki – student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz pani Maria Sańko – Sawczenko. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom szkolnego konkursu.

Koncert w czasie Festynu Rodzinnego na Krywlanach

rys.1

Dnia 3 czerwca 2012 roku odbył się kolejny koncert Zespołu instrumentalnego grającego na tubach perkusyjnych. Zespół został zaproszony specjalnie przez organizatorów. Mieliśmy szansę reprezentować szkołę przed szerszą publicznością. Chłopcy zaprezentowali się jak zwykle rewelacyjnie. Gratulujemy!

Monika Leszczyńska

Koncertują w kościele św. Wojciecha

rys.1

Dnia 3 czerwca 2012 o godzinie 13.30 odbył się koncert Chóru oraz zespołu instrumentalnego tub perkusyjnych. Wspaniały popis gry na tubach zachwycił publiczność w kościele, a pięknie odśpiewany program chóru urzekł nawet Księdza Proboszcza, który osobiście nam podziękował, życzył mnóstwo kolejnych sukcesów i zaprosił na następne koncerty.

Monika Leszczyńska

Załoga Barki

Rys 16: Obraz 169.jpg [92579 bajtów]

Uczniowie Adam Aldosari, Damian Kołos, Piotr Mierzejewski, Krzysztof Piotrowski, Bartłomiej Podolak (z kl. IIb) laureaci V Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego „Jan Paweł II – ślad w sercu i w pamięci” wystąpili w finale Koncertu z okazji 92 rocznicy urodzin Jana Pawła II, w kinie Forum w Białymstoku, 16 maja 2012 roku „To było niesamowite” prowadzący wyraził uznanie o grze zespołu, który przygotowywała i wspierała duchowo pani Monika Leszczyńska.

Zagrali na tubach perkusyjnych

Dnia 27 kwietnia 2012 roku w V Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „Jan Paweł II – ślad w sercu i w pamięci” wzięli udział i zostali laureatami chłopcy z zespołu grającego na tubach perkusyjnych :
Adam Aldosari,
Damian Kołos,
Piotr Mierzejewski,
Krzysztof Piotrowski,
Bartłomiej Podolak.
Trzymaliśmy za nich kciuki! Rywalizacja była duża, trzydzieści szkół z województwa!

Opiekun zespołu
Monika Leszczyńska
Copyright © 2012 Maria & Emilian Sańko - Sawczenko. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony bez zgody Redakcji jest zabronione.