Świetlica


Publiczne Gimnazjum Nr 13

im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku

Regulamin świetlicy

Informacje ogólne

Decoupage i inne wariacje artystyczne

Świetlica szkolna serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia plastyczne techniką Decoupage i inne wariacje artystyczne Spotkania odbywają się w każdą środę w godzinach 14.15 - 16.00 w świetlicy szkolnej.

Magdalena Augustynowicz
Dodano:24.09.2015r.

Różnice nie muszą dzielić

Różnice nie muszą dzielić

W kwietniu 2015 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja warsztatów „Różnice nie muszą dzielić”, prowadzonych przez p. Magdalenę Danowską i p. Agnieszkę Kulmacz. Uczniowie klas drugich, po zróżnicowanych kulturowo powitaniach, mieli okazję zapoznać się z elementami tworzącymi kulturę. W ćwiczeniach poznali czynniki, które mają wpływ na ich oceny i przekonania o innych osobach, omówili znaczenie stereotypów, poznali rolę etykietowania w codziennych relacjach oraz pojęcie tolerancji. Urozmaiceniem zajęć była projekcja filmu „Bogactwo różnorodności”, przygotowanego przez naszych uczniów, który obrazował wielokulturowość naszego regionu i bogactwo jakie się z nią wiąże.
Podczas warsztatów uczniowie mogli przekonać się, że zrozumienie osłabia lęk przed innością, a różnice – zgodnie z tytułem programu - nie muszą dzielić.

Agnieszka Kulmacz
Dodano:28.04.2015r.

Różnice nie muszą dzielić

Różnice nie muszą dzielić

Wielokulturowość, stereotypy, etykietki, tolerancja - co to takiego? Uczniowie PG 13 już wiedzą! A wszystko dzięki uczestnictwie w warsztatach jak co roku realizowanych przez panią Magdalenę Danowską i panią Agnieszkę Kulmacz w ramach programu "Różnice nie muszą dzielić". Zajęcia te wzmocniły w nas postawę tolerancji i poszanowania różnic i wzbudziły refleksję nad zagrożeniami wynikającymi z posługiwania się stereotypami. Przekonaliśmy się, iż wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka sprawia, że różnice nie dzielą, lecz wzbogacają.
Kontynuacją tej tematyki było spotkanie z Panem Husamem Freikh, dyrektorem Centrum Islamu w Białymstoku, który przybliżył nam kulturę muzułmańską. Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że dialog sprzyja wzajemnej tolerancji i akceptacji.

Karolina Prokopiuk z kl. II b
Magdalena Danowska
Agnieszka Kulmacz
Dodano:07.05.2014r.

Święta Bożego Narodzenia tuż … tuż …

Święta Bożego Narodzenia tuż … tuż …

Dzięki dekoracjom wykonanym ostatnio przez młodzież naszego gimnazjum świetlica szkolna zyskała świąteczny wygląd. By przywołać magię świąt, uczniowie w niezwykle prosty, choć trochę pracochłonny sposób zrobili m.in. piękne bożonarodzeniowe ozdoby z tasiemki satynowej oraz choinki ze sklejonej włóczki. Nie zabrakło również wspólnego ubierania świątecznego drzewka – oczywiście wykonanego własnoręcznie. Teraz pozostało nam tylko czekać z niecierpliwością na ten niezwykły czas Świąt Bożego Narodzenia.

Magdalena Danowska
Dodano:18.12.2013r.

Turniej „Postaw na milion”

Turniej „Postaw na milion”

Dnia 12 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się turniej „Postaw na milion”. W zabawie udział wzięło 6 par. Uczestnicy rozgrywkę zaczynali z ,,milionem złotych” i musieli odpowiedzieć na osiem pytań, rozkładając pliki „banknotów” między proponowanymi odpowiedziami według własnego uznania. Zasady konkursu były proste - wygrywa para, która dojdzie do jak najdalszego pytania z największa sumą ,,pieniędzy". Nie było to jednak łatwe. Aby wygrać uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i sprytem. Wszystkie pary zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami. A oto wyniki naszego turnieju:

I miejsce: Monika Waszkiewicz i Kasia Franciszkiewicz z kl. II c

II miejsce: Zosia Masalska i Alicja Bańkowska z kl. II d

III miejsce: Marcin Marchela i Bartek Łotko z kl. I a

Wyróżnienia: Szymon Ilewicz i Michał Turczyński z kl. III a, Marek Nowik i Kamil Milewski z kl. I a, Szymon Żukowski i Kacper Wojszko z kl. II d
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Kasia Franciszkiewicz z kl. II c
Monika Waszkiewicz z kl. II c
Dodano:17.12.2013r.
Jesienne nastroje

„Jesienne nastroje” – przedstawienie własnych odczuć w twórczości plastycznej

Jesień w całej pełni. Szkoda by było nie wykorzystać tej nastrajającej pory roku do przeprowadzenia zajęć plastycznych.
„Jesienne nastroje” - to temat zajęć w świetlicy, podczas których młodzież miała możliwość wyrażenia swoich emocji w twórczości plastycznej. Najpierw w ciszy i skupieniu uczniowie wysłuchali utworów A. Vivaldiego „Cztery pory roku – Jesień” oraz „Cztery pory roku – zima”. Następnie zilustrowali środkami malarskimi własne wyobrażenia powstałe podczas ich słuchania. W ten o to sposób powstały małe dzieła sztuki, które zostaną zaprezentowane w świetlicy.

Emilia Iwaniuk kl. II b
Dodano:30.10.2013r.

Imam Husam Freikh na spotkaniu z młodzieżą PG 13

Imam Husam Freikh na spotkaniu z młodzieżą PG 13

Dnia 11 marca 2013 r. w naszej szkole gościł dyrektor Centrum Islamu w Białymstoku imam Husam Freikh. Spotkał się on z uczniami klas drugich w ramach kontynuacji warsztatów "Różnice, stereotypy, tolerancja". Zajęcia przybliżyły uczestnikom kulturę muzłumańską, stworzyły szansę na wzmocnienie postawy tolerancji i akceptacji. Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że dialog zbliża, a różnice nie muszą dzielić.

Agnieszka Kulmacz
Magdalena Danowska
Dodano:15.03.2013r.

Konkurs na slogan

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie na najlepszy slogan (hasło reklamowe) propagujący tolerancję, organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku. Każdy z uczestników może zgłosić trzy hasła. Prace należy składać do pani Magdaleny Danowskiej (świetlica szkolna) i pani Agnieszki Kulmacz (psycholog) do 21.03.2013 r.
Nagrody czekają!

Agnieszka Kulmacz
Magdalena Danowska
Dodano:11.03.2013r.

Projekcja filmu „Niebieskoocy”

Zapraszamy wszystkich uczniów na projekcję filmu „Niebieskoocy” w reżyserii Bertrama Verhaaga. Film dotyczy psychologicznych mechanizmów powstawania stereotypów i uprzedzeń i przedstawia przebieg doświadczenia, jakie przeprowadziła w 1995 roku Jane Elliott walcząca przeciwko rasizmowi w Stanach Zjednoczonych. Projekcja odbędzie się dnia 15.03.2013 r. (piątek) o godzinie 15.00 w sali 210. Po filmie wszystkich chętnych zapraszamy do dyskusji.

Agnieszka Kulmacz
Magdalena Danowska
Dodano:11.03.2013r.

Warsztaty „Różnice, stereotypy, tolerancja”

Warsztaty „Różnice, stereotypy, tolerancja”

W lutym 2013 r. uczniowie klas drugich naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji warsztatów „Różnice, stereotypy, tolerancja”, poświęconych kształtowaniu umiejętności współpracy, wrażliwości i otwartości na innego człowieka. Zajęcia prowadzone przez panią Magdalenę Danowską i panią Agnieszkę Kulmacz posłużyły również wzmacnianiu postawy tolerancji i poszanowania różnic oraz wzbudziły refleksję nad zagrożeniami wynikającymi z posługiwania się stereotypami.

Agnieszka Kulmacz
Magdalena Danowska
Dodano:11.03.2013r.
Copyright © 2012 Maria & Emilian Sańko - Sawczenko. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony bez zgody Redakcji jest zabronione.