Sport

Publiczne Gimnazjum Nr 13

im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku

Gimnazjada Województwa Podlaskiego w pływaniu Finał Wojewódzki

W środę 15 marca 2017 roku w CSiR w Augustowie odbył się Finał Województwa Podlaskiego w Pływaniu w kategorii gimnazja. Naszą szkołę godnie reprezentowali:

Suchodolski Tomasz III A
W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie zdobyli bardzo wysokie V miejsce. Sztafeta chłopców 8 x 50m stylem dowolnym uplasowała się również na V miejscu.
Hubert Szermuszyn – nasz znakomity pływak, z którego jesteśmy bardzo dumni zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym! W najbardziej obleganym, stylu klasycznym na dystansie 50m startowało 30 najlepszych zawodników z województwa podlaskiego. My możemy poszczycić się wspaniałymi wynikami Szymona Szutkiewicza, który uplasował się na VI miejscu oraz Łukasza Stanisławczyka, który zajął 15 miejsce. Brawo chłopaki!
To były wyjątkowe i bardzo emocjonujące finały! Nasi zawodnicy wykazali się duchem walki, mimo nienajlepszego zdrowia, stawili się w komplecie by zawalczyć o medale! Jesteśmy wdzięczni, dumni i dziękujemy za zaangażowanie! Trzymamy kciuki i czekamy na więcej!

Daniel Duzikowski
Dodano:16.03.2017r.

Gimnazjada Miasta Białegostoku w pływaniu

Dnia 9 grudnia 2016 roku na pływalni Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku odbyła się GIMNAZJADA MIASTA BIAŁEGOSTOKU W PŁYWANIU. W zawodach sklasyfikowano 13 gimnazjów w kategorii chłopców. Do bardzo udanych należy zaliczyć występ naszych zawodników. Szkołę reprezentowali:

W klasyfikacji drużynowej szkoła zajęła bardzo wysokie III miejsce jednocześnie kwalifikując się do Finałów Wojewódzkich. Sztafeta 8 x 50m stylem dowolnym z czasem 4;42,78 uplasowała się na IV miejscu.
Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Hubert Szermuszyn, który z czasem 30,33 wywalczył srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym.
Na podium w stylu klasycznym na dystansie 50m, stanął Szymon Szutkiewicz z czasem 37,03 zdobył brązowy medal.
Bardzo dobry wynik uzyskał również Łukasz Stanisławczyk zdobywając wysokie V miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50m z czasem 42,22.
Serdecznie gratulujemy naszym chłopakom i trzymamy kciuki za następne zawody!

Copyright © 2012 Maria & Emilian Sańko - Sawczenko. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony bez zgody Redakcji jest zabronione.