12. Ilewicz Szymon Ia
13. Stocki Mateusz Ie

Serdecznie gratulujemy !!!

Piłka nożna dziewcząt

W kwietniu 2012r. odbyła się Gimnazjada Miasta Białegostoku w piłce nożnej dziewcząt. W rywalizacji uczestniczyło 14 zespołów szkolnych. Nasze dziewczęta odniosły duży sukces ponieważ awansowały do finału i ostatecznie zajęły IV miejsce.

Łyżwiarstwo

Dnia 6 marca 2012r. na lodowisku MOSIR w Białymstoku odbyła się Gimnazjada Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie. Chłopcy zajęli 13 miejsce natomiast dziewczęta 14 miejsce.

Futsal

W dniach 28.02-30.03.2012r. odbyła się Gimnazjada Miasta Białegostoku w futsalu chłopców klas pierwszych. W zawodach uczestniczyło 17 gimnazjów nasi reprezentanci zajeli dziewiąte miejsce.

Pływanie

Dnia 13 grudnia 2011r. na basenie MOSIR odbyła się Gimnazjada Miasta Białegostoku w pływaniu. W zawodach wystąpiła drużyna dziewcząt i chłopców. Zawody zakończyły się dużym sukcesem w pływaniu indywidualnym.

Gąsiorowska Kinga z klasy Ia na dystansie 50m stylem dowolnym zajęła 4 miejsce z czasem 34,12 sek.

Andruszkiewicz Michał z klasy IIIa na dystansie 50m stylem dowolnym zajął 6 miejsce z czasem 30,98 sek.

Świerzbiński Jan z klasy Ie na dystansie 50m stylem klasycznym zajął 8 miejsce z czasem 47,62 sek.

W zawodach wystartowała także sztafeta 4x50m dziewcząt i chłopców. Dziewczęta z czasem 2min 46,15 sek uplasowały się na 7 miejscu zaś chłopcy z czasem 2 min 23,88 sek na 11 miejscu.

W klasyfikacji generalnej dziewczęta zajęły 8 miejsce zaś chłopcy 12 miejsce w gronie 18 startujących gimnazjów.

Siatkówka dziewcząt

Jak co roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gimnazjadzie Miasta Białegostoku w piłce siatkowej dziewcząt. Faza ćwierćfinałowa rozgrywek odbyła się w grudniu w sali PG18

W grupie II znalazły się następujące zespoły:
1. PG18
2. PG13
3. PG5

Reprezentantki naszej szkoły dzielnie walczyły o wejście do półfinału, wygrywając z Pg5 2:0 oraz ulegając Pg18. Ostatecznie nasza drużyna awansowała do następnego etapu rozgrywek wraz z Pg18.

W dniu 12 grudnia 2011r. nasze dziewczęta ambitnie i bez kompleksów walczyły o honor szkoły wygrywając z Pg16 2:1 i przegrywając 0:2 ze sportowym Gimnazjum nr15. Finalnie zespół naszej szkoły po serii bardzo dobrych występów zajął V miejsce w mieście.

10. Sadowska Natalia

Jesteśmy dumni z postawy naszych dziewcząt które godnie reprezentowały Publiczne Gimnazjum nr 13. Serdecznie gratulujemy!!!

Piłka ręczna chłopców

W grudniu odbyła się Gimnazjada Miasta Białegostoku w piłce ręcznej. Piłka ręczna z racji sukcesów naszej narodowej drużyny staje się dyscypliną coraz popularniejszą wśród młodzieży. Chłopcy naszego gimnazjum uczestniczyli w tym turnieju i zajeli VII-X miejsce.

Zwycięstwo dziewcząt w koszykówce

W listopadzie dziewczęta naszego gimnazjum zostały zaproszone na turniej towarzyski o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 16. Do udziału w turnieju zaproszono 4 drużyny, które rozegrały mecze systemem "każdy z każdym". Udział w tym turnieju zakończył się sukcesem po bardzo emocjonującym meczu z gospodyniami turnieju. Nasze dziewczęta zwyciężyły i bardzo cieszyły się ze zwycięstwa i zdobycia pucharu.

Koszykówka

W listopadzie odbyła się Gimnazjada Miasta Białegostoku w Koszykówce. W rozgrywkach wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców. Dziewczęta w finale zajeły IV miejsce i uzyskały awans do Gimnazjady Wojewódzkiej. Chłopcy zajęli miejsce w przedziale VII-IX. W zawodach uczestniczyło 7 drużyn dziewcząt i 10 drużyn chłopców.