Samorząd uczniowski


Publiczne Gimnazjum Nr 13

im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku

Skład samorządu

„Zgadnij i wygraj!”

Dnia 20 marca 2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował quiz „Zgadnij i wygraj!”. Zadaniem uczestników było odgadnięcie liczby cukierków znajdujących się w słoiku, dzięki czemu mogli go zdobyć dla siebie. Wyzwanie podjęło 123 uczniów, którzy wykorzystując różne sposoby, łącznie z mierzeniem słoika linijką i wykonywaniem zróżnicowanych obliczeń, próbowali odgadnąć właściwą liczbę. Na zakończenie dnia wszystkie cukierki zostały dokładnie policzone – było ich 192. Dokładnie tę liczbę wytypowały aż dwie uczennice: Zuzanna Kopyczyńska (kl. III c) i Daria Włodarska (kl. III b), w związku z czym każda z nich otrzymała w nagrodę słoik cukierków.
Gratulujemy i życzymy smacznego!

Agnieszka Kulmacz
Dodano:01.04.2017r.

Walentynki

Dnia 14 lutego 2017 r. obchodziliśmy w naszym gimnazjum Walentynki. W tym dniu wszystkich uczniów czekały atrakcje i niespodzianki. Każdy został przywitany słodkim upominkiem, dzięki czemu wszyscy zaczęli ten dzień z uśmiechem. Uczniowie mieli też w tym dniu szanse na zdobycie nagród. Wraz ze słodkościami otrzymali od nas karteczki z rysunkiem i musieli wśród innych osób odnaleźć jedną, która otrzymała od nas taki sam obrazek. Wielu z nich nie sprawiło to trudności i bardzo szybko pary uczniów stawiły się w świetlicy odbierając słodkie nagrody. Kolejną atrakcją był quiz przygotowany przez uczennice klasy III c: Olgę Dubieniecką i Luizę Szadowską. 32 uczniów zmierzyło się z pytaniami i zadaniami związanymi z Walentynkami. Najlepiej poradziły sobie z nimi uczennice klasy III b: Natalia Szaciłowska i Klaudia Wojska, którym serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i mamy nadzieję, że dzień ten minął wszystkim bardzo przyjemnie i radośnie :)

Agnieszka Kulmacz
Bożena Wnorowska
Dodano:22.02.2017r.

Andrzejki

Dnia 25 listopada 2016 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali szkolne Andrzejki. Lanie wosku, koło fortuny, ciastka z wróżbami, wróżenie ze szpilek czy też balonowe wróżby – to tylko część atrakcji, jakie tego dnia były do dyspozycji wszystkich, którzy chcieli pobawić się w poznawanie swojej przyszłości.

Agnieszka Kulmacz
Dodano:05.12.2016r.

Halloween’owa zbiórka słodyczy

Dnia 28 października 2016 r. po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy dla dzieci i młodzieży z domu dziecka. Jako różne strachy i upiory, z okrzykami „Trick or treat!”, krążyliśmy po salach lekcyjnych w poszukiwaniu słodkich smakołyków. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że możemy liczyć na zaangażowanie naszych koleżanek i kolegów, które przeszło nawet nasze najśmielsze oczekiwania. Kosz, do którego zbieraliśmy cukierki, bardzo szybko okazał się stanowczo za mały, a ilość słodyczy niewiarygodnie duża! Łącznie zebraliśmy bowiem aż 53,692 kg cukierków!!! Najwięcej otrzymaliśmy od klasy II d – 13,8 kg, druga w kolejności była klasa III a – 7 kg, zaś na trzeciej pozycji znalazła się klasa II c z wynikiem 6,445 kg. Kolejne klasy, które wsparły naszą akcję to: II a (6,25 kg), II b (5,45 kg), I a (4,569 kg), III c (4,545 kg), III b (2,718 kg), I c (2,5 kg), I b (0,415 kg). Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce – tu każda ilość słodyczy miała znaczenie. Zdecydowaliśmy, że w tym roku słodycze przekażemy do dwóch placówek – domu dziecka i pogotowia opiekuńczego.

Samorząd Uczniowski
Dodano:11.11.2016r.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu nauczyciele mogli nieco odetchnąć od swojej codziennej pracy, zaś uczniowie doświadczyć wyzwań związanych prowadzeniem lekcji – to oni bowiem zastąpili swoich nauczycieli podczas zajęć. Ponadto uczniowie przygotowali występ artystyczny, który zaprezentowali podczas spotkania byłych i obecnych pracowników szkoły.

Agnieszka Kulmacz
Dodano:29.10.2016r.

"Zakręcone Piątki"

Dnia 1 czerwca 2016 r. zostały ogłoszone wyniki zabawy "Zakręcone Piątki". Po wielu copiątkowych akcjach, kiedy to co uczniowie realizowali nosili wąsy, okulary, kapelusze, ubierali się w określonym kolorze itp., nadszedł czas podsumowania. I miejsce, tytuł "Najbardziej Zakręconej Pozytywnie Klasy" i nagrodę w postaci dofinansowania biletów do kina uzyskała klasa III c, II miejsce zajęła klasa I a, zaś III miejsce - klasa III a. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę oraz zachęcamy do aktywności w nowym roku szkolnym!

Agnieszka Kulmacz
Dodano:05.06.2016r.

Mikołajki

Mikołajki

Dnia 7 grudnia 2015 r. obchodziliśmy w naszym gimnazjum Mikołajki. Szkoła wypełniła się roześmianymi Mikołajami i Mikołajkami – nic dziwnego, bowiem każdy, kto miał na głowie czapkę Mikołaja, był zwolniony z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Na pozytywne nastroje dodatkowo wpływała zapowiadająca nadchodzące Święta muzyka, której mogliśmy słuchać podczas przerw.
W tym dniu odbył się też quiz „Wytęż umysł!”, który polegał na odgadnięciu przedmiotu ukrytego w skarpecie Mikołaja. Niektórzy uczniowie typowali dzwonek rowerowy, inni figurkę czy jojo. Dla czternastu osób zadanie to okazało się proste i od razu prawidłowo rozpoznali przedmiot – była to temperówka. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na rozwianie wątpliwości i ogłoszenie, kto wygrał worek cukierków. Spośród osób, które prawidłowo rozpoznały ukryty przedmiot, został wylosowany zwycięzca. Okazał się nim Szymon Dąbrowski z klasy III a.
Gratulujemy i wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!

Agnieszka Kulmacz
Dodano:10.12.2015r.

Andrzejki

Adrzejki

Koło fortuny, cukierki i balony z wróżbami, serca z imionami, losy, pokrywki z niespodzianką czy lanie wosku – to tylko część atrakcji, które czekały na uczniów i nauczycieli 30 listopada 2015 r. w świetlicy szkolnej. W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Andrzejki. Każdy, kto chciał, mógł dowiedzieć się kim będzie w przyszłości, co zdarzy się w najbliższym czasie, jakie imię będzie nosić życiowy wybranek lub wybranka czy też jaki pojazd będzie miał na własność. Dobrego humoru i zabawy z przymrużeniem oka nie brakowało. Niektórym pozostaje teraz tylko oczekiwanie na wspólną z Zygfrydem podróż traktorem do ciepłych krajów, wydawanie po drodze fortuny wygranej w Totolotka, a następnie powrót do pracy w zawodzie drukarza i odnalezienie dawno zgubionych rękawiczek… ;)

Agnieszka Kulmacz
Magdalena Augustynowicz
Dodano:06.12.2015r.

Halloween’owa zbiórka słodyczy

Halloween’owa zbiórka słodyczy

Dnia 30 października 2015 r. po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy dla dzieci i młodzieży z domu dziecka. W upiornych stylizacjach odwiedzaliśmy poszczególne sale lekcyjne z okrzykami „Trick or treat!”. Na szczęście mogliśmy sobie darować psikusy, bo za każdym razem kosz wypełniał się po brzegi. I znów nasze koleżanki i koledzy nie zawiedli. Ilość słodyczy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania - zebraliśmy ich aż 48 kg!!! Pierwsze miejsce w zbiórce ponownie zajęła klasa III a, przekazując 12,592 kg cukierków i bijąc tym samym swój ubiegłoroczny rekord. Drugie miejsce zajęła klasa I b z wynikiem 10,1 kg, zaś na trzeciej pozycji znalazła się klasa I c z 8 kg słodyczy.
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce – tu każda ilość słodyczy miała znaczenie.

Samorząd Uczniowski
Dodano:04.11.2015r.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2015r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszyscy Nauczyciele otrzymali przygotowane przez nas kartki z życzeniami. Jeszcze raz dziękujemy Nauczycielom za wysiłek wkładany w naszą edukację i wychowanie oraz życzymy wiele radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Samorząd Uczniowski
Dodano:20.10.2015r.

„Złote Trzynastki” rozdane!

>„Złote Trzynastki” rozdane!

Dnia 12 czerwca 2015 r. podczas Święta Szkoły zostały rozdane „Złote Trzynastki” – Nagrody Publicznego Gimnazjum Nr 13 im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku. Zwycięzcy zostali wyłonieni podczas trzydniowego głosowania, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele. Oto tegoroczni laureaci „Złotych Trzynastek”:
- Debiutant Roku 2014/2015 - Julia Bura z kl. I a
- Społecznik Roku 2014/2015 – Kacper Wojszko z kl. III d
- Artysta Roku 2014/2015 – Urszula Malinowska z kl. II c
- Sportowiec Roku 2014/2015 – Weronika Karolczuk z kl. III a
- Uczeń Roku 2014/2015 – Marek Nowik z kl. II a
- Nagroda Specjalna – Aleksandra Julia Muszyńska z kl. III c
- Nauczyciel Roku 2014/2015 – Grzegorz Nowik
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Danowska
Agnieszka Kulmacz
Dodano:15.06.2015r.

Szkolna Debata Samorządowa

Szkolna Debata Samorządowa

Dnia 10 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Szkolnej Debacie Samorządowej pod hasłem „Być człowiekiem to właśnie być odpowiedzialnym”, zorganizowanej w ramach XVI Białostockiego Forum Szkół. Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice klasy III d: Karolina Prokopiuk i Iga Tarasewicz – Wosik, które w dyskusji na temat odpowiedzialności wykazały się m.in. dużą wiedzą, refleksyjnością oraz umiejętnościami słuchania, wyciągania wniosków, wyrażania własnych poglądów i dyskutowania.

Agnieszka Kulmacz
Dodano:15.06.2015r.

Wiosenna gra terenowa

Wytęż umysł!

Energia, radość, pomysłowość i współpraca – to wszystko towarzyszyło naszym uczniom podczas „Wiosennej gry terenowej”. Została ona zorganizowana 20 marca 2015 r. przez Samorząd Uczniowski. Podczas każdej przerwy przedstawiciele klas stawiali się w świetlicy, gdzie znajdowała się plansza do gry wraz z przygotowanymi przez poszczególne klasy pionkami. Każdy chciał wyrzucić jak największą liczbę oczek na kostce i jak najsprawniej wykonać otrzymane zadanie, by jak najszybciej doprowadzić swój pionek na ostatnie pole planszy. Wszyscy byli zmobilizowani, nie poddawali się ani na chwilę, dzięki czemu do ostatniego pola gry dotarło aż kilka grup i do końca nie było wiadomo, komu uda się wykonać finałowe zadanie. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa II a, na drugim miejscu uplasowała się klasa III c, zaś trzecią pozycję zajęła klasa I c. Gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za bardzo aktywny udział, duże zaangażowanie i dobrą zabawę!

Agnieszka Kulmacz
Dodano:29.03.2015r.

Wytęż umysł!

Wytęż umysł!

Dnia 13 marca 2015 r. Samorząd Uczniowski zorganizował słodki quiz. Każdy, kto chciał zdobyć słoik cukierków, musiał odgadnąć, ile cukierków mieści się w pojemniku. Chrapkę na cukierki miało 120 uczniów, którzy próbowali oszacować ich liczbę wykorzystując różne sposoby – od metody „na oko”, po skomplikowane obliczenia z wykorzystaniem kalkulatora. Na koniec dnia wszystkie cukierki zostały dokładnie policzone. Było ich 296, a najbliżej tej odpowiedzi była Aleksandra Ilewicz z klasy I c, która wytypowała liczbę 290. Tym samym Ola została szczęśliwym właścicielem słoika słodkości.
Gratulujemy i życzymy smacznego!

Magdalena Danowska
Agnieszka Kulmacz
Dodano:16.03.2015r.

Walentynki

Walentynki

Dnia 13 lutego 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Każdy uczeń, przekraczając progi naszej szkoły, był witany przez nauczycieli lizakami – sercami, co przynosiło uśmiech na twarzy nawet zaspanych gimnazjalistów. W tym dniu, oprócz tradycyjnej poczty walentynkowej, odbył się muzyczny koncert życzeń. Każdy, kto chciał, dedykował wybraną piosenkę osobie, którą darzył sympatią. Podczas przerw koncertowy korytarz zapełnił się podrygującymi, roztańczonymi i rozśpiewanymi uczniami i nauczycielami.
Spontaniczne reakcje, uśmiechy i pozytywna energia wskazywały na to, że „Trzynastka” nie poddaje się przesądom i nawet piątek 13-stego jest tu dniem szczęśliwym ;)

Agnieszka Kulmacz
Dodano:16.02.2015r.

Walentynki

Lubisz kogoś? Skrycie wielbisz? Zakochałeś się? Darzysz kogoś sympatią? Chcesz to okazać?
Zrób to 13 lutego! W tym dniu obchodzimy w naszej szkole Walentynki.

Możesz:
• PRZEKAZAĆ KARTKĘ PRZEZ POCZTĘ WALENTYNKOWĄ
- przygotowaną pocztówkę wrzuć do skrzynki w sklepiku szkolnym do piątku (13.02.2015 r.) do godz. 8.00

• ZAMÓWIĆ PIOSENKĘ Z DEDYKACJĄ
- wybierz utwór z listy, wypełnij druczek z dedykacją i wrzuć go do skrzynki na portierni do czwartku (12.02.2015 r.) do godz. 13.00

Lista piosenek:
1. Abba – Gimme gimme gimme
2. Akcent – Przez Twe oczy zielone
3. Arctic Monkeys – R U Mine?
4. Ben E. King – Stand By Me
5. Bruno Mars – Just the Way You Are
6. David Guetta – Lovers On the Sun
7. Ed Sheeran – Give Me Love
8. Ed Sheeran – Thinking Out Loud
9. Gotye – Somebody That I Use To Know
10. Happysad – Zanim pójdę
11. Hazier – Take Me To Church
12. John Legend – All of Me
13. K2 feat. Buka – 1 moment
14. Kali – Piękne chwile
15. Kali i Paluch – Nieśmiertelni
16. Karolak/Kancelaria – Zabiorę Cię
17. Led Zeppelin – All of My Love
18. Mesajah – Każdego dnia
19. Mig – Co Ty mi dasz
20. Passanger – Let Her Go
21. Pawbeats i Qebonafide – Euforia
22. Shakira – Can’t Remember To Forget You
23. Strachy na lachy – Dzień dobry, kocham Cię
24. Tom Odell – Another Love
25. Whitney Houston – I Will Always Love You

Na przerwach w piątek (13.02.2015 r.) zejdź ze znajomymi na korytarz na parterze, gdzie będą czekać muzyczne niespodzianki.

Ponadto czekają Cię „prezenty” na Walentynki:
• dłuuuuuższe przerwy
• zwolnienie z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek,
gdy założysz jedną widoczną część garderoby w kolorze czerwonym

DOBREJ ZABAWY!

Samorząd Uczniowski
Dodano:01.01.2015r.

Mikołajki

Mikołajki

Dnia 5 grudnia 2014 r. w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. Z tej okazji cała szkoła zapełniła się Mikołajami – każdy, kto miał na głowie czapkę Mikołaja był w tym dniu zwolniony z odpowiedzi ustnych i kartkówek.
Największą atrakcją tego dnia był natomiast konkurs pod tajemniczym hasłem „Ho...ho...ho...!”, zorganizowany przez grupę uczniów pod opieką p. Renaty Tarazewicz. Przed uczniami stało niełatwe zadanie – rozpoznanie pracowników szkoły na ich zdjęciach z Mikołajem z czasów dzieciństwa. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Okazało się przy tym, że nasi nauczyciele za bardzo się nie zmienili – aż 14 osób odgadło poprawnie wszystkie osoby. Ponadto każdy, kto powiesił swoje zdjęcie na tablicy, mógł liczyć na słodką niespodziankę.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za dobrą zabawę.

Agnieszka Kulmacz
Dodano:01.01.2015r.

Andrzejki

Andrzejki

Dnia 28 listopada jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował w świetlicy Andrzejki. Dzień wróżb obfitował w różne niespodzianki. Koło fortuny, wróżenie z igieł, losy, statki miłości i inne zabawy przyniosły wiele radości, a niekiedy też zaskoczeń. Każdy mógł odkryć jak na imię będzie miała miłość ich życia, przekonać się jakim pojazdem będą się poruszać do pracy (niektórym pisana była niestety taczka). Były też osoby, które dowiedziały się, że w czwartek powinny zostać w domu. Nie wiadomo tylko czy ta nieobecność byłaby usprawiedliwiona ;). Magiczne balony kryły w sobie wróżbę, podobnie jak ciasteczka, które zdobywały osoby wykazujące się zręcznością w rzutach do celu. Motyle, rafa koralowa, serca, damska torebka czy bezludna wyspa to z kolei efekty tradycyjnego lania wosku.
Do zobaczenia za rok!

Magdalena Danowska
Agnieszka Kulmacz
Dodano:01.12.2014r.

Halloween

Halloween

Dnia 30 października 2014 r. po raz kolejny odbyło się halloween’owe zbieranie słodyczy dla podopiecznych domu dziecka. Jak co roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przebierali się za upiory i odwiedzali poszczególne sale lekcyjne, by zebrać przygotowane przez uczniów cukierki. Ten rok był szczególny, ponieważ udało nam się uzbierać aż 29 kg słodkości, tym samym bijąc dotychczasowy rekord. Zbieranie cukierków łączyło się z pozytywną rywalizacją klas – kto da najwięcej? Ostatecznie na III miejscu znalazła się klasa I b z 3,7 kg słodyczy. Miejsce II zajęła klasa I c z wynikiem godnym podziwu – 5 kg. I w końcu zaszczytne I miejsce zajęła klasa II a z 8,7 kg słodyczy.
Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom za udział w zbiórce!

Iga Tarasewicz-Wosik kl. III b
Dodano:03.11.2014r.

Wielki powrót do dzieciństwa

Wielki powrót do dzieciństwa

W ramach dalszego świętowania Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować 'Wielki Powrót do Dzieciństwa". 2 czerwca mogliśmy cofnąć się w czasie o kilka lat i przypomnieć sobie najciekawsze gry i zabawy z tego okresu. Na sali gimnastycznej podczas przerw czekało na nas mnóstwo atrakcji. Najlepiej wysportowani uczniowie mogli wziąć udział w zabawach ze skakanką. Dla osób, dla których normalne skakanie jest za mało ekstremalne, zorganizowaliśmy popularną grę w 'Szczura'. Oczywiście nie mogło też zabraknąć kultowej gumy, gry w klasy, czy ołówka. Duże zainteresowanie wzbudziły też koła hula-hoop. Nielicznym udało się jednak zakręcić nimi na dłuższą chwilę, o wiele lepiej uczniom naszej szkoły szło turlanie ich po podłodze. Fani gier zespołowych także nie mogli narzekać na nudę. Choć nieplanowanie pojawiła się chęć gry w tak popularną na wf-ie siatkówkę, to ostatecznie udało się zorganizować mecz w dwa ognie.

Miło było nam przypomnieć sobie ulubione gry z dzieciństwa. Czekamy na więcej :)

Hanna Kossakowska z kl. III d
Dodano:04.06.2014r.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka 30 maja Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs "Zgadnij, kto to?". Tym razem uczniowie naszej szkoły stanęli przed trudnym zadaniem - rozpoznania swoich nauczycieli na ich zdjęciach z dzieciństwa. Konkurs wzbudził spore zainteresowanie, co potwierdza fakt, że przybyło na niego ponad 90 osób! Nielicznym udało się poprawnie dopasować wszystkie nazwiska do zdjęć.
Szczęśliwymi zwycięzcami zostały trzy grupy z klas: II B, III A oraz III E. Równie zaszczytne srebrne miejsce na podium zajęli uczniowie klas: III A, III B oraz III D.
Oczywiście, nikt nie opuścił konkursu z pustymi rękami, na każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka.
Mamy nadzieję, że dobrze bawiliście się podczas konkursu. Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy przy kolejnej okazji.

Hanna Kossakowska z kl. III d
Dodano:04.06.2014r.

Zgadnij kto to?

Zgadnij kto to?

W ostatnią środę kwietnia uczniowie naszej szkoły mogli po raz kolejny wykazać się swoją wiedzą w organizowanym przez Samorząd Uczniowski błyskawicznym quizie- tym razem pod tytułem "Zgadnij kto to?". Już na wstępie zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni niesamowitą liczbą uczestników. Ich zadaniem było odgadnięcie imion dwudziestu postaci z bajek, które świetnie znają z dzieciństwa. Okazało się, że naszym młodym i ambitnym uczniom na szczęście jeszcze nie zaczęła doskwierać skleroza. Można powiedzieć, że jedynie Luśka, Arktos i Klarcia były szczególnym wyzwaniem. Najwyższe miejsce na podium zajęły dziewczyny z klasy III D, które odgadły aż osiemnaście postaci. Miejsce drugie przypadło natomiast czterem drużynom, reprezentantom klas I A, I C, II A i III D, które pomyliły się zaledwie trzykrotnie. Jak zwykle nikt nie opuścił konkursu z pustymi rękoma. Każdy z uczestników otrzymał słodką nagrodę.
Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy następnym razem.

Hanna Kossakowska z kl. III d
Dodano:07.05.2014r.

Walentynkowy Quiz Muzyczny

Walentynki

Z okazji święta zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole „Walentynkowy Quiz Muzyczny”. Konkurs wzbudził spore zainteresowanie. Zadaniem uczestników było odgadnięcie tytułów piętnastu znanych polskich i anglojęzycznych piosenek o miłości. Uczniowie w parach, grupach lub samodzielnie musieli rozpoznać utwory po zaledwie kilkunastu sekundach. Mimo to, aż czterem drużynom udało się podać poprawne nazwy wszystkich fragmentów. Rywali zdeklasowały klasy III, w szczególności dziewczyny z klas: IIIA, IIIB oraz IIID. Równie zaszczytne drugie miejsce przypadło grupie chłopaków z klasy IIID. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody. Nikt nie opuścił jednak konkursu z pustymi rękami – każdy z uczestników mógł liczyć na nagrodę pocieszenia w postaci prawdziwie walentynkowego lizaczka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział!

Poczta walentynkowa

Jak co roku w naszej szkole zorganizowana została Poczta Walentynkowa. Przez cały tydzień w sklepiku szkolnym zbierane były walentynki. Adresaci otrzymali swoje kartki na jednej z piątkowych lekcji.
Zakochanym życzymy szczęścia i zapraszamy do udziału za rok!

Hanna Kossakowska z kl. III d
Dodano:18.02.2014r.

Quiz muzyczny

Quiz muzyczny

Dnia 06 grudnia 2013 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole mikołajkowy quiz muzyczny. Polegał on na odgadywaniu tytułów świątecznych piosenek, zarówno polskich jak i angielskich. Uczestnicy, którzy poradzili sobie najlepiej, otrzymali w nagrodę słodki upominek. Dziękujemy za udział i dobrą zabawę ;)

Aleksandra Perkowska z kl. IIIb
Kamila Hanasiuk z kl. IIIb
Dodano:12.12.2013r.

Andrzejki

Andrzejki

Dnia 29 listopada br. w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował andrzejki. Podczas przerw mieliśmy okazję posłuchać o naszej przyszłości i spróbować pysznych ciasteczek z wróżbą. Każdy znalazł jakąś atrakcję dla siebie. Mogliśmy się przekonać z kim spędzimy resztę swojego życia i jak nasz/a wybranek/ka ma na imię. Jeżeli wierzyć w przepowiednie to, kto wie, może będziemy mieli ośmioro dzieci i spełnimy się w zawodzie stomatologa. Magicznego klimatu dodawała charakteryzacja świetlicy - czarne koty, pająki, a nawet szklana, świecąca kula wróżki. Wokół słychać było chichot i radosne krzyki, z czego wnioskować można, że wszyscy dobrze się bawili.

Emilia Iwaniuk z kl. II b
Dodano:06.12.2013r.

Zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Białymstoku

Zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Białymstoku

Dnia 30 października 2013 roku po raz kolejny członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali z okazji Halloween zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Białymstoku. Uczniowie przy okazji mieli możliwość zapoznania się z tradycjami i zwyczajami krajów anglojęzycznych. Od samego rana stylizowaliśmy swoje upiorne stroje. Na połów słodyczy wyruszyliśmy z okrzykami ,,Trick or treat!", co w języku polskim tłumaczy się jako ,,Cukierek albo psikus!''. Na szczęście nie musieliśmy robić psikusów, gdyż kosz był wypełniony po brzegi słodyczami. Dziękujemy i cieszymy się, że i tym razem uczniowie nas nie zawiedli! :)

Kamila Hanasiuk z kl. IIIb
Dodano:06.11.2013r.

Wybory do Zgromadzenia Elektorskiego Młodzieżowej Rady Miejskiej

Wybory do Zgromadzenia Elektorskiego Młodzieżowej Rady Miejskiej

Dnia 23 października 2013 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Zgromadzenia Elektorskiego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Białymstoku. Frekwencja była wysoka, a głosowanie przebiegło bez zakłóceń. Wybory wygrała Karolina Prokopiuk z klasy II b. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej działalności społecznej.

Agnieszka Kulmacz
Dodano:28.10.2013r.

Sprawozdanie z działań Samorządu Uczniowskiego za rok szkolny 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 Samorząd Uczniowski prowadził następujące działania:
- zebrania organizacyjne,
- wybory władz zarządu,
- szkolne Halloween (dekoracja szkoły, przebrani uczniowie zbierali słodycze, które zostały przekazane dzieciom z Domu Dziecka przy ul. Słonimskiej w Białymstoku),
- Andrzejki (dekoracja świetlicy, członkowie samorządu przygotowali w świetlicy konkursy i wróżby, z których korzystali inni uczniowie),
- Walentynki (organizacja poczty walentynkowej),
- pomoc podczas organizacji dnia otwartego w szkole,
- wybory Króla/Królowej Życzliwości wśród uczniów i nauczycieli z okazji Dnia Dobrych Uczynków,
- aktywny udział w warsztatach integracyjnych i edukacyjnych dla przedstawicieli samorządów uczniowskich gimnazjów białostockich oraz w debacie „Czy szkoła ma wpływ na kształtowanie tożsamości uczniów?” organizowanej w ramach forum szkół,
- z inicjatywy uczniów zakupiono tablicę ogłoszeń oraz ławki na korytarze szkolne.

Agnieszka Kulmacz
Dodano:08.09.2013r.

Wybory Króla/Królowej Życzliwości

Wyniki Wyborów Króla/Królowej Życzliwości

Dnia 20 maja 2013 roku rozstrzygnęliśmy konkurs na Króla/Królową Życzliwości. Wśród nauczycieli tytuł Króla Życzliwości zdobył pan Grzegorz Nowik (nauczyciel fizyki). Zaraz za nim uplasowała się pani Magdalena Danowska (wychowawca świetlicy i nauczyciel historii) i pani Aneta Laszczyk (nauczyciel j. polskiego).
Wśród młodzież tytuł przypadł Katarzynie Sokołowskiej, uczennicy kl. III c.
Wybory Króla/Królowej Życzliwości, które były częścią obchodów Dnia Dobrych Uczynków w naszym gimnazjum, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Z dnia na dzień liczba chętnych do oddania głosu na swojego faworyta rosła, czego dowód na zamieszczonych zdjęciach. Można tam również znaleźć fotografie naszych uśmiechniętych zwycięzców.

Samorząd Uczniowski
Dodano:30.05.2013r.

Wybory Króla/Królowej Życzliwości

W ramach obchodów Dnia Dobrych Uczynków organizujemy w szkole wybory Króla/Królowej Życzliwości. W okresie od 13.05.2013 r. do 17.05.2013 r. będziecie mogli oddawać swoje głosy na uczniów i nauczycieli, którzy Waszym zdaniem charakteryzują się życzliwością. Zasady głosowania
- W przypadku wyborów Króla/Królowej Życzliwości wśród uczniów, każdy uczeń może oddać jeden głos każdego dnia głosowania
- W przypadku wyborów Króla/Królowej Życzliwości wśród nauczycieli, każdy uczeń może oddać jeden głos w ciągu całego okresu głosowania
- Głosowanie odbywać się będzie podczas przerw na holu szkoły przy świetlicy
- Nad przebiegiem głosowania czuwać będą przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
- Aby oddać swój głos, należy pobrać kartę do głosowania od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Tylko głosy oddane na pobranych kartach będą brane pod uwagę
Cząstkowe wyniki głosowania na Króla/Królową Życzliwości wśród uczniów będą umieszczane każdego dnia po zakończonym głosowaniu na tablicach przy świetlicy i pokoju nauczycielskim.
Ostateczne wyniki wyborów Króla/Królowej Życzliwości wśród uczniów i nauczycieli podane zostaną dnia 20.05.2013 r. (poniedziałek). Wręczenie nagród odbędzie się podczas obchodów Święta Szkoły.

Samorząd Uczniowski
Dodano:11.05.2013r.
Andrzejki

Andrzejki

Dnia 30 listopada 2012 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali szkolne Andrzejki. Koło fortuny, ciastka z wróżbami, wróżenie z fusów, serca z imionami, losy, kubki z niespodzianką czy też balonowe wróżby – wszystko to sprawiło wiele radości zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym. Każdy w zabawny sposób mógł poznać swoją przyszłość. Miejmy nadzieję, że wszystkie przepowiednie się sprawdzą.

Agnieszka Kulmacz
Dodano:06.12.2012r.
Szkolne Halloween

Szkolne Halloween

Dnia 26 października 2012 roku Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował szkolne Halloween. Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się w praktyce ze zwyczajami i tradycją krajów anglojęzycznych oraz wziąć udział w zbiórce słodyczy na rzecz dzieci z domu dziecka.
W scenerii rodem z horroru członkowie SU od samego rana stylizowali się na gwiazdy z filmów grozy. Punktualnie o 9:00 grupa strachów z okrzykami ,,Trick or treat!’’ wyruszyła na poszukiwanie słodyczy. Wszyscy chcieli ich zebrać jak najwięcej, wiedząc, że robią to dla innych. I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli – kosze szybko zapełniły się ciastkami i cukierkami. Dziękujemy!

Agnieszka Kulmacz
Dodano:04.11.2012r.