Ważne komunikaty


Publiczne Gimnazjum Nr 13

im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku

Złote Trzynastki

Po raz pierwszy w naszej szkole rozdane zostaną „Złote Trzynastki” - nagrody Publicznego Gimnazjum Nr 13 im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku. Ideą przyznawania nagród jest dostrzeżenie i nagrodzenie wyróżniających się uczniów i nauczycieli naszej szkoły. „Złote Trzynastki” przyznane będą w następujących kategoriach: Społecznik Roku, Artysta Roku, Sportowiec Roku, Uczeń Roku, Nagroda Specjalna i Nauczyciel Roku. Kandydatów do nagród zgłaszali wychowawcy wraz z uczniami. Następnie powołana komisja w składzie: Magdalena Danowska (wychowawca świetlicy), Daniel Duzikowski (nauczyciel wychowania fizycznego), Agnieszka Kulmacz (psycholog), Emilia Sawicka – Grygorczuk (pedagog) i Joanna Żukowska (nauczyciel języka angielskiego) wybrała po pięć osób, które w danej kategorii wykazały się największymi osiągnięciami. Przeszły one do ostatniej tury głosowania, w której weźmie udział cała społeczność naszego gimnazjum. Wyjątkiem była kategoria Nauczyciel Roku, w przypadku, której nie było wstępnego wyboru kandydatów. Uczniowie wpiszą imię i nazwisko wybranej osoby bezpośrednio na karcie do głosowania. Głosowanie odbędzie się w dniach 9, 10, 11 czerwca 2014 r. podczas przerw przy świetlicy szkolnej. Rozdanie nagród nastąpi 16 czerwca 2014 r. podczas uroczystości z okazji Święta Szkoły. Serdecznie zapraszamy do głosowania na swoich faworytów. W załączniku ogólne zasady oraz kryteria przyznawania nagród - Regulamin.
W poszczególnych kategoriach nominowane zostały:

Społecznik Roku 2013/2014
1. Franciszkiewicz Katarzyna (kl. IIc)
2. Iwaniuk Emilia (kl. IIb)
3. Kossakowska Hanna (kl. IIId)
4. Łapińska Kamila (kl. Ic)
5. Sawicka Agnieszka (kl. IIIb)

Artysta Roku 2013/2014
1. Hauschild Magda (kl. IIId)
2. Kossakowska Hanna (kl. IIId)
3. Malinowska Urszula (kl. Ic)
4. Muszyńska Aleksandra Julia (kl. IIc)
5. Szymański Daniel (kl. IIb)

Sportowiec Roku 1013/1014
1. Dzienisik Paulina (kl. IIIe)
2. Sańko Sebastian (kl. IIIe)
3. Stojanow Aleksander (kl. IIIa)
4. Supiński Patryk (kl. IIId)
5. Szermuszyn Dominika (kl. Ia)

Uczeń Roku 2013/2014
1. Frejda Aleksandra Zofia (kl. IIIb)
2. Łotko Jakub (kl. IIIa)
3. Perkowska Aleksandra (kl. IIIb)
4. Szotko Luiza (kl. IIIa)
5. Wasilewski Piotr (kl. IIIc)

Nagroda Specjalna
1. Felczak Błażej (kl. IIIb)
2. Hanasiuk Kamila (kl. IIIb)
3. Kossakowska Hanna (kl. IIId)
4. Łukaszewicz Joanna (kl. IIIb)
5. Szotko Luiza (kl. IIIa)


Dodano:05.06.2014r.

Święto Szkoły 16.06.2014r.

MSZE ŚWIĘTE W ROCZNICĘ NADANIA IMIENIA SZKOLE 16.06.2014 r. (poniedziałek)
7.45 – cerkiew św. Mikołaja
8.30 – kościół św. Wojciecha


OBCHODY DNIA PATRONA – 16.06.2014r. (poniedziałek)
Harmonogram obchodów:
9.30 - 12.30 prezentacje w sali gimnastycznej (nie ma zajęć w salach)

– prezentacja układu tanecznego pt., „Co tańczyliby Jadwiga i jej dwór, gdyby żyli w naszych czasach”
– grupy dowolne
– muzyka dowolna, dostarczona do biblioteki na 3 dni przed Świętem Szkoły
– czas trwania pokazu tanecznego 45- 60 sekund

– prezentacja kartki z kroniki średniowiecznej (odczytanie tekstu)
– krótki opis naszej szkoły (5 – 10 zdań) - tekst
– format A4
– ocenie podlega: treść i forma

– wręczenie nagród, „ZŁOTYCH TRZYNASTEK”, podsumowanie konkursów.

Prosimy o wcześniejsze przygotowanie tańca oraz kartki z kroniki.

16.06.2014 sale lekcyjne będą zajęte przez Cosinusa.

Klasa, która otrzyma największą ilość punktów, zdobędzie tytuł „SUPERKLASY” oraz zwolnienie z odpowiedzi ustnych i pisemnych wybranego dnia w roku szkolnym 2014/2015 (klasy trzecie w tym roku szkolnym).
Klasa, która zaprezentuje najlepszy układ taneczny, zostanie zwolniona z odpowiedzi ustnych i pisemnych wybranego przez siebie dnia w roku szkolnym 2014/2015 (klasy trzecie w tym roku szkolnym).
Klasa, która zaprezentuje najlepszą kartkę z kroniki, zostanie zwolniona z odpowiedzi ustnych i pisemnych wybranego przez siebie dnia w roku szkolnym 2014/2015 (klasy trzecie w tym roku szkolnym).


Dodano:25.05.2014r.

Dni Otwarte w Publicznym Gimnazjum Nr 13 im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku

W tym roku szkolnym zorganizowaliśmy podwójne Dni Otwarte w naszej szkole, które odbyły się 27 lutego i 13 marca 2014 r.
Gospodarzami obu spotkań była klasa II D z wychowawczynią panią Martą Kramkowską.
Na pierwszy Dzień Otwarty zaprosiliśmy uczniów okolicznych szkół podstawowych wraz z nauczycielami, dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek. Przybyli goście mieli okazję do zwiedzania szkoły, zapoznania się z nauczycielami naszej placówki, jak też mogli wziąć udział w następujących lekcjach pokazowych:
1) w świetlicy z p. I. Makarewicz – wykonywanie kartek okolicznościowych
2) na sali gimnastycznej z p. H. Grycuk – trening piłki siatkowej klas I oraz z p. D. Duzikowskim – trening piłki nożnej klas III
3) w sali 104 z p. D. Pikus – zabawy językowe z j. niemieckim
4) w sali 210 z p. D. Jakoniuk – prezentacja multimedialna „Wirtualny spacer po naszej szkole”
5) w sali 204 z p. R. Tarazewicz – gry i zabawy językowe z wykorzystaniem tablicy interaktywnej
6) w bibliotece z p. A. Zielenkiewicz i p. A. Mirończuk – kwizy i konkursy biblioteczne (z nagrodami w postaci cukierków z wróżbą)
7) w sali 306 z p. M. Frąckiewicz – Łuczaj – doświadczenia chemiczne
Na drugi Dzień Otwarty zaprosiliśmy uczniów wraz z rodzicami. Oficjalną część spotkania rozpoczął koncert Chóru PG 13 pod kierownictwem pani Moniki Leszczyńskiej. W programie koncertu znalazły się takie utwory jak „Ameno” i „Mercy”. Na zakończenie koncertu Chór zaprosił przybyłych gości do wspólnej zabawy i przy wykorzystaniu specjalnych tub wspólnie zaśpiewano utwór „Bałkanica”. Następnie, pan dyrektor Lech Kozłowski uroczyście przywitał przybyłych gości, zaprezentował naszą placówkę oraz przedstawił propozycje edukacyjne na rok szkolny 2014/2015.
Podczas pozostałej części spotkania przybyli goście mieli okazję do zwiedzania szkoły oraz wzięcia udziału w licznych grach i zabawach edukacyjnych, warsztatach oraz prezentacjach przygotowanych przez całe Grono Pedagogiczne naszej szkoły w salach lekcyjnych.
Było nam niezmiernie miło gościć wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli i rodziców. Mamy nadzieję, że Dni Otwarte spełniły Wasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do dalszej współpracy!

Kinga Konopko
Dodano:25.03.2014r.

Akcja Ekoszkoły

Szanowni Państwo,
Nasza szkoła Publiczne Gimnazjum Nr 13 im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku. dołączyła do Akcji Ekoszkoły, w ramach której jest organizowana zbiórka telefonów komórkowych z następnym ich przekazaniem do recyklingu lub ponownego użycia w zamian za nagrody lub pieniądze dla szkół biorących w niej udział. Każda placówka może również wspomóc dowolną, wybraną przez siebie Organizację Pożytku Publicznego.

Wśród nagród, które może otrzymać szkoła, jest sprzęt sportowy oraz książki. Pieniądze pochodzące ze zbiórki telefonów szkoła może wykorzystać na własne potrzeby bądź przekazać na cele charytatywne.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zbiórce starych telefonów komórkowych poprzez przekazanie Szkole nie używanych już aparatów zalegających w Państwa szufladach.

Zbieramy wszystkie telefony, bez względu na ich wiek, poziom zużycia czy stan techniczny.

Akcja Ekoszkoły ma nie tylko wymierne znaczenie ekonomiczne, ale również niesie duże korzyści dla środowiska naturalnego - wszystkie telefony zamiast trafić na wysypisko zostaną poddane recyklingowi.
Każda ilość telefonów jest bardzo mile widziana. Im więcej zostanie zebranych telefonów, tym większe i bardziej wartościowe będą nagrody.
Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o Akcji lub recyklingu telefonów komórkowych zapraszamy na stronę www.ekoszkoly.pl


Liczymy na Państwa Pomoc!

Joanna Żukowska
Dodano:20.02.2014r.

Warsztaty „Szkoła dla rodziców”

Zachęcamy rodziców uczniów klas pierwszych i drugich do udziału w warsztatach „Szkoła dla rodziców. Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?”. Ich celem jest między innymi doskonalenie umiejętności porozumiewania się z dziećmi. Prowadzone będą przez psychologa Agnieszkę Kulmacz i pedagoga Emilię Sawicką – Grygorczuk. Obejmują 10 cotygodniowych spotkań po trzy godziny zegarowe. Podczas zajęć rodzice będą poszukiwali odpowiedzi na pytania:
• Jak kochać mądrze, okazywać szacunek dla uczuć i potrzeb dziecka, akceptować trudności i ograniczenia, obdarzać zaufaniem, dostrzegać starania i mocne strony, poświęcać czas i uwagę?
• Jak nauczyć dziecko respektowania ograniczeń, egzekwować wymagania, pozwolić ponieść dziecku konsekwencje niewłaściwych zachowań?
Zajęcia rozpoczną się w lutym. Odbywać się będą na terenie szkoły w piątki w godzinach 16.00 – 19.00. O terminie rozpoczęcia zajęć zainteresowane osoby zostaną powiadomione telefonicznie.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 85 740 30 95 (Agnieszka Kulmacz) lub 85 740 30 93 (Emilia Sawicka – Grygorczuk).

Agnieszka Kulmacz
Emilia Sawicka – Grygorczuk
Dodano:17.12.2013r.

Konsultacje dla rodziców na I semestr roku szkolnego 2013/2014

Dyżury nauczycieli odbędą się w następujących terminach:

– 28.10.2013 r. (poniedziałek) godz. 17.00 – 18.00
– 26.11.2013 r. (wtorek) godz. 17.00 – 18.00
– 19.12.2013 r. (czwartek) godz. 17.30 – 18.30 (wcześniej tj. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami)
Informacja o numerach sal, w których odbywają się konsultacje - na miejscu.

Dodano:24.09.2013r.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków uczniów

Publicznego Gimnazjum Nr 13 im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku

w szkolnym roku 2013/2014

Ogólne warunki ubezpieczenia

• okres ubezpieczenia: 01.10.2013 r. - 30.09.2014 r.
• ubezpieczenie działa 24h/dobę w kraju i zagranicą, także w czasie wakacji wycieczek szkolnych, amatorskiego i wyczynowego uprawiania sportu
• suma ubezpieczenia na jedną osobę: 10 000 zł
• świadczenia wg wariantu I (obejmuje wszystkie świadczenia z wariantu II., ale jest to wariant komisyjny)
• składka od 1 osoby – 49 zł

Zgłoszenia szkody lub roszczenia można dokonać:
• za pośrednictwem Internetu (formularz dostępny na stronie www.pzu.pl, istnieje możliwość załączenia dokumentów do zgłoszenia);
• telefonicznie: Infolinia Grupy PZU – tel. 801 102 102 lub 22 566 55 55;
• osobiście w PZU S.A. - ul. Suraska 3A, 15-950 Białystok lub ul. Warszawska 107, 15-201 Białystok.

Dołączony do zaświadczenia lekarskiego (o zakończonym leczeniu)wniosek o odszkodowanie można pobrać w sekretariacie szkoły
Szczegółowe informacje o warunkach ubezpieczenia znajdziecie Państwo w zakładce Dokumenty.

Dodano:16.09.2013r.

Obiady

Informujemy, że w roku szkolnym 2013/2014 obiady do szkoły będą dostarczane przez firmę cateringową: ”Majątek Howieny Anna Mancewicz”

Cena za 1 obiad – 5,94zł.
Wpłaty na obiady będą przyjmowane w księgowości szkoły w następujących dniach:

02,04,06. IX. 2013r. - na wrzesień 2013r.
25,27,30. IX. 2013r. - na październik 2013r.
25,28,30. X. 2013r. - na listopad 2013r.
25,27,29. XI. 2013r. - na grudzień 2013r.
03,08. I. 2014r. - na styczeń 2014r.*
27,29,31. I. 2014r. - na luty 2014r.*
24,26,28. II. 2014r. - na marzec 2014r.
26,28,31. III. 2014r. - na kwiecień 2014r.
25,28,30. IV. 2014r. - na maj 2014r.
26,28,30. V. 2014r. - na czerwiec 2014r.

* termin przyjmowania wpłat może ulec zmianie

Dodano:23.08.2013r.

Terminy egzaminów poprawkowych

• Dnia 27.08.2013 r., godz. 9.00, sala 304 – egzamin poprawkowy z języka polskiego, języka niemieckiego i wos

• Dnia 28.08.2013 r., godz. 9.00, sala 309 – egzamin poprawkowy z matematyki, fizyki i historii

Dodano:21.08.2013r.

Zebranie Rady Pedagogicznej

Zebranie Rady Pedagogicznej dot. organizacji roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się dnia 29 sierpnia 2013 r. (czwartek) o godz. 10.00 w sali 210.

Dodano:21.08.2013r.
Copyright © 2012 Maria & Emilian Sańko - Sawczenko. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony bez zgody Redakcji jest zabronione.